White Kidney Bean Extract Complex

Phaseolus Vulgaris

Ekstrat Nedir ?

Kurutulmuş bitkilerden, özel ekstraksiyon yöntemleri kullanılarak, ayrıştırma (osmoz) işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonucunda elde edilen, ilaç hammaddesi olarak da kullanılan bitki özlerine (etken maddelere) “EKSTRAKT” denir.
Bitkilerin kurutulup toz haline getirilmesine veya, bitkilerin kaynatılmasıyla elde edilen suya asla ekstrakt denmez. Ekstrakt elde etmede dikkat edilecek en önemli husus, bitkinin nasıl kurutulacağıdır.
 Can suyunun alınması diye de tabir edilen bu işlem, güneşte veya yüksek ısıda gerçekleştirilirse, etken maddeler bozulur, geriye sadece toz kalır veya Ekstrakt Kalitesi düşük olur. İdeal olan; düşük ısı alçak basınç yöntemini uygulamaktır. Buna “uzay ortamı” da diyebiliriz ki, Su atmosferde 100 C°, uzayda ise sadece 5 C°de kaynar.

Beyaz fasulye ekstraktı nedir?

Phaseolus Vulgaris yani eski dostumuz beyaz fasulye, nişastalı karbonhidratların sindirimini engelleyen α-amilaz adlı bir proteini içerir [123].

İnsanlarda bu proteinin karbonhidratların emilimini bloke ettiği, yağ yakımına yardım ettiği, iştahı baskıladığı ve yemeklerden sonra kan şekerinin fazla yükselmesini engellediği bilinir.  [4,5, 6,7]

Ayrıca beyaz fasulye lektin grubundan fitohemaglutinin içerir ve iştahı baskılayıcı etkisi vardır. [891011]

Tüm bu nedenlerle beyaz fasulye ekstraktı kilo vermeyi kolaylaştırmak amacıyla uzun yıllardan beri destek olarak kullanılmaktadır.

İçeriği

 

Beyaz fasulyede bulunan aktif bileşenler şunlardır:

α-Amilaz blokörü: faseolamin adıyla da bilinir. α-amilaz enzimine bağlanarak nişastalı karbonhidratların parçalanmasını ve vücudun daha az karbonhidratı absorbe etmesini engeller.  [1415].

Fitohemaglutinin: Açlık hormonu grelin’i etkileyerek iştahın baskılanmasını sağlar.  [11].

Kaynak

National Library of Medicine

Nasıl etki ediyor?

 

“Karbonhidratlar tükürük ve pankreasta bulunan amilaz enzimiyle sindirilir. Beyaz fasulyede α-amilaz enziminin çalışmasını engelleyen bileşikler bulunur. α-amilaz enzimine bağlanarak karbonhidratların sindirimini engeller ve sonuç olarak vücut tarafından emilmesini azaltır. Alındıktan 10-40 dakika sonra ve düşük asidik ortamda etkili olur.

Fitohemaglutinin ise ince bağırsaklarda yüzeye tutunarak kolesistokinin ve glukagon gibi tokluk sinyali veren hormon ve enzimlerin salgılanmasını sağlar ve açlık hormonu Ghrelin’in salgılanmasını engelleyerek iştahı baskılar.”

WHITE KIDNEY BEAN EXTRACT  COMPLEX

White Kidney Bean Extract Complex

Tanıtım

Innovation  Weight -Loss    Yenilikçi     Kilo Kaybı White Kidney Bean Extract Complex

Yenilikçi Kilo Kaybı

1000 mg

White Kidney Bean Extract

1 Milyar

Probiyotik

100 mg

Prebiyotik

30 SAŞE
Seçkin Eczanelerde

GDO'suz Doğal İçerikler

Vejetaryen Kullanıma Uygun

Amerikan Formülü

Süt Ürünleri ,Soya ve Gluten İçermez

GMP- ISO Sertifikalı Üretim