Tanıtım

Innovation  Weight -Loss    Yenilikçi     Kilo Kaybı      White Kidney Bean Extract Complex

Yenilikçi Kilo Kaybı

1000 mg

White Kidney Bean Extract

1 Milyar

Probiyotik

100 mg

Prebiyotik

30 SAŞE
Seçkin Eczanelerde

Nasıl Kullanılır ?  White Kidney Bean Extract Complex

1 Kase (200 gr) yoğurt ile karıştırarak 
1 Bardak (200 ml) yarım yağlı süt ile karıştırarak 
1 Kase (200 gr) Meyve Salatası ile karıştırarak 

Yetişkinler için günde 1 saşe tüketilmesi tavsiye edilir.

Probiyotik Nedir ?

 
Probiyotikler, yiyeceklerimizde tüketildiğinde bağırsak sağlığımıza fayda sağlayan canlı mikroorganizmalardır, genellikle bakteriler veya mayalardır. 

Bu mikroorganizmalar, ister gıdalardan ister probiyotik takviyelerden doğal olarak edinilsin, bağırsak boyunca yerleşir.

 Oradan, yiyeceklerimizdeki kendi hücrelerimizin parçalanmakta zorlandığı bileşenlerin sindirilmesine yardımcı olurlar. 

Örneğin bifidobakteriler, doğumdan sonra bağırsakları kolonize eden ilk bakteri türlerinden biridir. 2 

Daha sonra bu bakteriler, birlikte besin emilimi için bağırsak yapısını güçlendiren ve ayrıca bağırsak enfeksiyonu olasılığını azaltmak için hastalığa neden olan Suşu geride bırakan koruyucu bir bariyer oluşturan bir dizi başka mikropların büyümesini destekler.
Bu hayatta kalma mücadelesi boyunca, bağırsağımızdaki faydalı mikropların kendilerini beslemesi gerekir – prebiyotikler burada devreye girer.

Prebiyotik Nedir ?

 
Yiyeceklerimizin sindiremediğimiz, ancak bağırsağımızdaki mikroplar tarafından fermente edilebilen ve yakıt olarak kullanılabilen bazı kısımları vardır.
 Yiyeceklerimizin bu kısımları prebiyotikler (veya lif) olarak bilinir.
 Prebiyotikler, mikroplara büyümeleri ve bağırsaklarına yerleşmeleri için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlarlar 3 – ama en önemlisi, prebiyotikler, hastalığa neden olanlardan ziyade sağlığımız için yararlı olan mikropların büyümesini tercihli olarak teşvik eder. 4 
Basitçe söylemek gerekirse,
Probiyotikler canlı mikroplardır ve bağırsak fonksiyonumuzu desteklerken, prebiyotikler bu mikroplar için besin görevi görür. 

Hem probiyotikler hem de prebiyotikler yediğimiz yiyeceklerde doğal olarak bulunur – yani diyetimizi ayarlayarak alımımızı artırabiliriz – ancak her ikisi de alternatif bir kaynağa ihtiyaç duyanlar için sağlık takviyeleri olarak mevcuttur. 5